У школској 2006/07. години православни катихизис у нашој епархији слуша 7729 ученика подељених у 554 група. Од тога у основним школама 5078 ученика у 398 групе, а у средњим 2651 ученик у 156 групе. Епархија има 55 вероучитеља, од којих су 4 вероучитељице тренутно на породиљском боловању. За нову школску годину именовано је 11 нових вероучитеља: јереј Берислав Савић и Жељко Станковић из Бора, Ленче Радосављевић, Марина Миленковић, Јелена Мијовић, Јелена Јовановић и Јелена Милићевић из Зајечара, Урош Памучар и Ирена Јовић из Неготина, као и Соња Илијић и Оливера Лазаревић из Књажевца. Ове године је, такође, извршена набавка уџбеника и радних свезака преко Канцеларије за веронауку у Зајечару. То је учинињено за 3247 ученика основних школа и 141 ученика средњих школа.

Протојереј Игор Ивковић