У четвртак 2. јуна 2022. године Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је молитвену литију у Неготину поводом обележавања градске славе – Спасовдана. У свечаној поворци Епископа Илариона пратило је бројно свештенство и монаштво Епархије тимочке и верни народ на челу са председником Општине Неготин г. Владимиром Величковићем.

Спасовданској литији претходила је вечерња служба у храму Свете Тројице након које је владика тимочки произнео празничну беседу. Честитајући сабраним верницима градску славу и празник, Епископ је говорио о значају празника Вазнесења Господњег који слави и узношење преображене људске природе, те је подучио да данашњи празник треба да подсети да сви који су крштењем примили печат дара Духа Светога чине непобедиву војску Христову.

Фотографије: НГ Портал