У недељу, 15. јануара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле у Неготину. Епископу су, уз неготинске свештенослужитеље, саслуживали и архимандрит Козма, протосинђел Енох и архиђакон Илија.

У архипастирској беседи Епископ је подсетио вернике да је у данашње време, када се много стрепи за физичко здравље и говори о здравом животу, и даље најпогубнија болест за човека безбожништво и одбацивање Христовог Јеванђеља. Није довољно само веровати да Бог постоји, потребно је волети Га и држати се Његових заповести, поручио је владика Иларион.

Преосвећени Епископ је потом пожелео свим верницима да се у текућој години најпре труде да поправе себе како би поправили свој однос са Богом, али како би и својим ближњима били од користи на путу спасења.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Иван Каралић