У среду, 15. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је Литургију пређеосвећених дарова у цркви Преноса моштију Светог Николаја у Доњем Милановцу.

У беседи након Јеванђеља, Епископ је говорио сабраном народу о периоду Часног поста као периоду када је потребно више се потрудити за спасење душе. Период Часног поста је период који нас припрема за празник над празницима и радост над радостима – Васкрсење Христово, а то је победа живота над смрћу и светлости над тамом, то је празник који објављује победу смисла и силе Божје над бесмислом и наукама и философијама људским, које смрт сатире и прождире и од којих не остаје ништа, рекао је Преосвећени владика.

Након Литургије исповести су приступили свештенослужитељи борског намесништва. Оце је, благословом Епископа, исповедио протојереј-ставрофор Љубомир Јовановић.

Потом је у доњмилановачкој Црквеној општини организован братски састанак.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Страхиња Јовановић