Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом на Савиндан 2024. године, у цркви Светог Саве у Великој Врбици код Кладова. Епископу су саслуживали протојереј Нико Туфегџић, јереј Милан Јанковић и архиђакон Илија. Појали су хористи храма Светог Ђорђа из Кладова.

Овогодишњи колачар црквене славе био је отац Милан, а догодине ће ту част имати гђа Александра Гицић. У цркви је, такође, преломљен и колач принет у част школске славе.

По завршетку Литургије, Епископ тимочки повео је вернике у литију око храма а потом им се и обрати. У архипастирској беседи, владика је свима честитао велики празник подсетивши на сав допринос Светог Саве у напретку и очувању православља у српском народу.

Владика је потом у храму Светог Георгија у Кладову благословио славски дарове и преломио колаче основних и средњих кладовских школа.

Текст: Дејана Јовановић