У четвртак, 8. августа 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је заупокојену Литургију и четрдесетодневни помен оцу Ники Туфегџићу, у манастиру Манастирица. Митрополиту су саслуживали архимандрит Козма, протојереј-ставрофор Милан Благојевић, протојереји Саша Степановић и Дејан Пајић, протонамесник Душан Динић и архиђакон Илија. На светој служби појао је хор кладовске цркве Св. Георгија и сестра Анастасија, настојатељица манастира Вратна.

Након свете Литургије, Његово Високопреосвештенство се обратио верницима и поручио: „Ми који смо у цркви треба да будемо благодаћу Божјом просвећени, укрепљени и подстакнути за ревносно испуњавање заповести Господњих у смирењу и покајању, а то је основни предуслов да се и наши ближњи обрате живоме Богу који свима жели спасење кроз покајање и познање Истине“. Владика је, затим, породици блаженоуснулог проте Нике пожелео утеху у Господу са надом на поновни сусрет у вечности.

Текст: Дејана Јовановић