10608426_535306253268700_1082667468652582668_o

У Епархији тимочкој од јуче, 15. септембра, проглашена је ванредна ситуација у општинама Кладово, Неготин и Мајданпек због поплава изазаваних обилним падавинама и изливањем река. И данас, другог дана, најкритичнија ситуација је у водом окруженом Кладову и околним местима, Текији и Грабовици, која су услед рушења мостова одсечени од осталих делова Епархије. Нема струје, а дубина воде у Грабовици достиже и метар и по. Велики проблем су клизишта и бујице које носе све пред собом. Једини начин допремања непходних намирница угроженом становништву које је остало у својим домовима, обавља се бродовима и чамцима обалом Дунава.

До сада је из Текије евакуисано око 400 људи, док је евакуација житеља Грабовице у току. Како незванично сазнајемо у Текији и неким местима у околини Кладова има црквених објеката који су угрожени поплавама. Телефонске везе са Кладовом су и даље у прекиду. У неготинском намесништву ситуација је стабилна, а цркве за сада нису у опасности од водене стихије. У Мајданпеку и околини, и поред   велике количине воде на улицама, ниједан црквени објекат није поплављен. У зависности од потреба угроженог становништва и црквених општина, Епархија ће предузети све неопходне активности ради помоћи и ублажавања последица услед временских непогода које су нас задесиле.