У Недељу 28. по Духовима, 13. децембра 2015. године, на празник светог апостола Андреја Првозваног, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару.

Поводом данашњег празника сабрао се велики број деце и верника, које су свештеници причешћивали из два света Путира.

Са благословом владике Илариона верном народу беседио је јереј Немања Тобић, који је проповедао о важности да више бринемо за душу него ли за телесне потребе. Ништа од овога света, за којим трагамо и јуримо, неће нам користити у смртном часу осим наших добрих дела које чинимо ближњима, поста и молитве, испуњавајући тако две највеће Божје заповести. Благословено време поста у којем се налазимо, припремајући се за прославу Рођења Христовог, је управо прилика да више пажње обратимо на оно што је на спасење душа наших – рекао је о. Немања.