У Недељу свих светих, 11. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Георгија у Бору. Уз саслужење борских свештенослужитеља Епископ је у току Литургије крстио дечака Николаја, сина вероучитеља Уроша Живановића и његове супруге Катарине, и девојчицу Анастасију, ћерку вероучитељице Далиборке и њеног супруга Стефана Димитријевића.

Након свете Литургије, владика Иларион честитао је породицама новокрштених овај важан догађај истичући свету Тајну крштења као први корак на путу спасења. Родитељима Анастасије и Николаја Преосвећени Епископ пожелео је духовну радост, љубав и хришћанско достојанство као савезнике у подизању и чувању породице

Текст: Дејана Јовановић