У недељу 17. децембра 2023. године, на дан када Црква прославља Св. Јована Дамаскина, Св. Варвару и Детињце, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали протојереји Зоран Голубовић, Игор Ивковић и Томислав Станковић, јереји Марко Радосављевић, Драган Блинџов и Срђан Василијевић, архиђакон Илија и ђакон Урош Памучар, док је појао Дечји хор зајечарске Саборне цркве под вођством Наташе Јовановић.

О данашњем празнику и обичајима који се за Детињце везују, говорио је отац Игор.

Након Литургије Епископ тимочки честитао је сабраним верницима данашњи празник. Владика је посебно изразио радост и благодарност због појања дечјег хора, те је члановима истог пожелео да узрастају у врлини и љубави појући Господу, радујући Му се и хвалећи Га.

Текст: Дејана Јовановић