Слава манастира Буково – Свети Никола, торжествено је прослављена светом архијерејском Литургијом у уторак, 19. децембра 2023. године. У манастирском параклису посвећеном Покрову Пресвете Богородице, Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су архимандрит Козма, протосинђел Енох, архиђакон Илија и ђакон Урош Памучар, док су за певницом појали чланови зајечарског црквеног хора.

У празничној беседи владика је говори о Светом Николи истичући да је он сведочио сваку јеванђелску реч стављајући Бога и ближње испред себе. Преосвећени Епископ је подучио вернике да је Свети Никола парадигма хуманитарца који чини дела доброте и милосрђа из љубави према Богу и у име Христово, а не ради личне промоције, те да његов пример треба да нас подсети да смо призвани да освештавамо лик Божји који нам је утиснут у душе и срца.

Текст: Дејана Јовановић