У Сиропусну недељу 18. фебруара 2018. године Господње Његово Преосвештенство Епископ тимочки Господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог оца Николаја у Доњем Милановцу уз саслужење монаштва и свештенства наше епархије.

Владика је у својој беседи подсетио верни народ да нам се приближава Празник над Празницима – Васкрсење Христово, коме претходи велики часни васкршњи пост. У време поста суздржавајући се од мрсне хране ми чинимо то да нам тело буде бодро за умножавање молитава, а самим тим и умножавању добрих дела како би трезвено обратили пажњу и на духовну димензију поста. Честитајући благословени наступајући период великог васкршњег поста Владика је благословио све сабране вернике ове парохије. Ово духовно сабрање се завршило трпезом љубави.