prva

У свим храмовима Епархије тимочке 7. септембра 2014. године одржан је молебан за благословен почетак нове школске године. Свете цркве биле су тог јутра место сабрања предшколаца, ученика основних и средњих школа, студената, просветних радника и родитеља, да молитвом Призива Светога Духа, приме благодатне дарове ради успешног школовања и стицања нових знања у савлађивању предвиђених наставних програма.

Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је Свету архијерејску Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Владика је у својој беседи поучио верне говорећи о важности да активно учествујемо у евхаристијским сабрањима и црквеном животу да би тиме задобили благодатне дарове Духа Светога које Господ неизмерно даје истинском народу Божијем. После Евхаристије уследио је молебан, у којем се владика Иларион, заједно са свештеницима Саборног храма, помолио да учење буде на славу Божију, на корист Цркви и Отаџбини, а родитељима на радост.