Прослава Св. Ђорђа у борском храму посвећеном овом светитељу почела је празничним бденијем које је служио јереј Дарјан Комненовић уз саслужење ђакона Душана Стојменовића.

На дан празника Литургијом је началствовао старешина борске цркве протојереј Радоје Мијовић коме су саслуживали сви борски пароси и ђакон Душан Стојменовић. По прочитаном Јеванђељу сабраном народу старешина је беседио о празнику и о Цркви као једином сигурном пристаништу у бурном мору савремених искушења. После Литургије борско свештенство повело је народ у литију око храма.

Након литије благосиљани су славски дарови које је принео јереј Дарјан Комненовић са супругом Јеленом и децом. Наредне године славске дарове принеће г. Саша Ћирић.

БДЕНИЈЕ – ГАЛЕРИЈА:

ЛИТУРГИЈА – ГАЛЕРИЈА: