Основци из италијанског града Потенце, који су ових дана гости својих вршњака из школе „Десанка Максимовић“, посетили су Саборни храм Рођења Пресвете Богородице у Зајечару.

Посету је организовала вероучитељица школе Анкица Голубовић.

Ученике је са историјатом и знаменитостима храма упознао ђакон Урош Памучар, секретар ЕУО-а Епархије тимочке. Деца су на поклон добила иконице, а директорка школе икону Светог Саве о чијем лику и делу су више сазнали у кратком излагању.

Интересантно је да и школа у Потенци на дан када ми прослављамо Светог Саву, 27. јануара, обележава Дан сећања на пострадалу Јеврејску децу у логорима Другог светског рата и том приликом украшавају два дрвета у школском дворишту са именима неке од пострадале деце.

Гости из Италије у програму имају обилазак манастира Буково и других културних и историјских места у Епархији тимочкој.