Град Бор прославио је своју заветну Крсну славу, празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц.

Свету литургију саборно су одслужили сви свештеници борске цркве. Светом литургијом началствовао је протојереј Миленко Бајић, старешина храма. Пригодну беседу произнео је протојереј Саша Степановић, парох шести борски. Старешина борског храма, протојереј Миленко Бајић честитао је празник верном народу, нарочито онима који данас заједно са својим градом славе Ђурђиц као своју Крсну славу, као и представницима Општине Бор који су узели учешће у литургијском сабрању.

Након свете Литургије, свештеници борски су посетили и седиште  Борске Општине. Потом је у свечаној сали СО Бор протојереј Миленко Бајић са својим супаросима обавио чин резања славског колача. Честитајући Крсну славу, отац Миленко је пренео Благослов и поздраве Његовог Преосвештенства Епископа тимочког Господина Илариона руководиоцима Општине и свим грађанима Бора, изразивши наду на даљу успешну сарадњу Православне црквене општине и локалне самоуправе, на добро града Бора и свих његових житеља.

Преузето: Борски храм св. Георгија