20151116_115021
Поводом славе града Бора, празника Обновљења храма Светог великомученика Георгија – Ђурђица, Његово Преосвештенство Епископ тимочки Господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Георгија у Бору. Његовом Преосвештенству саслуживали су пароси борски: протојереј Ратко Тобић, протојереј Миленко Бајић, старешина борског храма, протојереј Саша Степановић, протонамесник Радоје Мијовић, као и јерођакон Илија, сабрат манастира Буково. Посебан благослов за вернике Бора су частице светих моштију преподобних туманских отаца, преподобног Зосима Синаита и преподобног Јакова Новог, које је Преосвештени епископ Иларион даровао борском храму, на овај празник посвећен заштитнику града Бора, светом Георгију Победоносцу.
Литургију је својим појањем украсио црквено – градски хор „Свети Ђорђе“ под руководством диригента Александра Губијана.
На светој Литургији су, заједно са вернима Бора узнели своје молитве Господу и представници руководства Општине Бор.
У својој архипастирској беседи Епископ Иларион је указао на прави смисао поштовања светитеља у Православној цркви, да прослављајући угоднике Божије треба и да се угледамо на њих и њихов живот.
Након свете Литургије, Епископ Иларион је са свештенством посетио и седиште Борске Општине. Владику Илариона је испред зграде СО Бор дочекао председник Општине Бор Г. Живорад Петровић са најближим сарадницима и представницима локалне самоуправе. Потом је у свечаној сали СО Бор Епископ Иларион обавио чин резања славског колача. Честитајући Крсну славу руководиоцима Општине и свим грађанима Бора, владика Иларион је пожелео нове благослове Божије овом граду и напредак у сваком погледу. И овај свети чин је појањем украсио хор „Свети Ђорђе“, који је након обреда извео мали концерт са деловима Мокрањчеве Литургије св. Јована Златоустог.