На дан Сабора светог Јована Крститеља 20. јануара 2018. године Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион прославио је своју крсну славу, началствујући светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару.

Епископу су саслуживали свештенослужитељи Епархије тимочке уз појање хора Саборне зајечарске цркве под диригентском управом проф. Наташе Јовановић.

Литургији је присуствовао г. Милета Радојевић, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама.

Славски колач са Епископом преломио је протосинђел Симеон, сабрат манастира Буково, а протојереј мр Игор Ивковић је у име монаштва, свештенства и верног народа Епархије тимочке Владики честитао крсну славу.

Владика Иларион је у беседи честитао празник и славу сабраним верницима, и посебно изразио благодарност г. Милети Радојевићу, који је учествовањем у заједничкој молитви и својим доласком пружио подршку нашим источним крајевима и напретку Тимочке епархије, где је у сваком погледу потребна и помоћ државе.

После свете литургије приређен је пријем у владичанском двору за бројне званице из култутрног, политичког и јавног живота Епархије и Зајечара.