У суботу 26. септембра 2015. године, када наша Света Црква прославља празник освећења храма светог Васкрсења Господњег у Јерусалиму и светог Корнилија Капетана, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Вазнесења Господњег у Радујевцу. Епископу су саслуживали архимандрит Козма (Радовић) игуман манастира Буково, протојереји-ставрофори Ранко Јовић, Благоје Томић, Ранко Алексић, Трандафир Јанковић и Влајко Банковић, протојереј Зоран Јовић, архијерејски намесник неготински и ђакон Никола Трифуновић.

На светом евхаристијском сабрању молитвено је својим појањем учествовао хор Саборног храма Свете Тројице из Неготина, под диригентском управом г. Светлане Кравченко, као и велики број верника из Радујевца и околине.

У својој беседи владика Иларион је верне поучио правим и непролазним вредностима наше хришћанске вере и похвалио досадашњи дугугогодишњи пастирски рад оца Благоја Томића на повереној му радујевачкој парохији. Познати по свом гостопримству, чланови Црквеног Одбора и породица оца Благоја приредили су заједничку трпезу за госте и верни народ.