20140504_101313У Недељу Мироносица, 04. маја 2014. године, у цркви Св. апостола Петра и Павла у Кобишници, обављено је групно крштење деце и њихових родитеља. Крстило се 30-оро, већином ученика веронауке ОШ „Стеван Мокрањац“ из Кобишнице, ученика припремног разреда, као и деце млађег узраста са родитељима. Идеја је потекла од вероучитељице Жикице Манић, која успешно води наставу веронауке, учећи децу значају Св. Тајне Крштења и неопходности учествовања у литургијском животу у нашој Светој Цркви. Крштење је обавио надлежни парох протојереј Трандафир Јанковић, истакавши колико је позитиван утицај веронауке, јер знања која стичу на овим часовима деца преносе и у своје домове. Своје новокрштене ученике и њихове родитеље поздравила је и вероучитељица, позвавши их да и у наредним разредима похађају веронауку као неодвојиви део образовања младих.

Инфо служба