Празник Силаска Светога Духа на Апостоле Педесетница, прослављен је као храмовна слава у Грљану код Зајечара. Свету Литургију служио је јереј Ивица Станковић, старешина грљанске цркве, уз саслужење пензионисаног свештеника, протојереја Драгослава Јоцића.

Након коленопреклоних молитава уследило је ломљење славског колача. Беседом се окупљеном верном народу обратио отац Ивица, говорећи о великој радости данашњег празника, нагласивши као приоритет у овој години  прикупљање средстава за реновирање храма, али и потребу духовне обнове сваког појединца.

Уследио је културно-уметнички програм Центра за традиционалне уметности „Корени“ из Зајечара. Послужење поводом данашњег празника припремио је домаћин славе и етно удружење „Жене Грљана“.