Дана 01. јуна 2014. године у оквиру верске наставе, а у организацији вероучитељице Марије Думитрашковић, изведен је једнодневни излет ученика ОШ “Бранко Радичевић“ из Неготина. Излет је, као и сваке године, започео Св. Литургијом у манастиру Буково, а настављен посетом манастирима Суводол и Света Тројица у Доњој Каменици код Књажевца. Излетом су били обухваћени ученици другог, трећег и четвртог разреда, њих 66, као и 5 наставника. Већини ученика нижих разреда је ово први сусрет са манастиром те су са пажњом слушали о историјатима посећених манастира, ктиторима и фрескопису. Посебно су им били занимљиви разговори везани за устројство и живот манастира. Током посете обишли су градове Књажевац и Зајечар. Идеја је била да се ученици, на почетку похађања веронауке, најпре упознају са манастирима своје епархије, а у каснијим разредима прошире своја знања о црквама и манастирима других епархија.

Вероучитељица Марија Думитрашковић