У суботу 2. јуна 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Свете Тројице у Плавни код Неготина.

Након дочека Епископа извршен је чин полагања светих моштију у Престо. По завршетку чина извршено је мало освећење храма који је подигнут и освећен пре 160 година. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, стерешина манастира Буково, протојереј-ставрофор Влајко Банковић парох јабуковачки, протојереј Зоран Јовић архијерејски намесик неготински, протонамесник Ристибор Стевић парох бољевачки, протонамесник Душан Динић старешина храма, јереј Марко Пајчин парох неготински и јерођакон Илија (Јовановић).

За певницом су певали чланови групе „Српски православни појци“ из Београда

Након литургијског сабрања приређено је послужење као и музички програм у ком су учешће узели Етно група „Мариника“ и „Србски православни појци“.

По завршетку културно-уметничког програма приређен је свечани ручак за све присутне госте.

протонамесник Душан Динић