У недељу, 11. фебруара 2024. године уочи празника Света Tри Jерарха, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион молитвено је учествовао у празничном вечерњем богослужењу у неготинској Старој цркви посвећеној Рођењу Пресвете Богородице. Молитвено сабрање предводио је архимандрит Козма, уз саслуживање протојереја Ивана Миловановића, пароха доњомилановачког, протонамесника Марјана Керчуља, старешине неготинске Саборне цркве, и архиђакона Илије.

Након службе владика је благосиљао и преломио славске дарове са члановима неготинског црквеног хора који Света Tри Jерарха славе као своју крсну славу. Епископ је, објаснивши сабраном народу значај који хор има на богослужењима, пожелео да се неготински црквени хор умножава и да надаље улепшава молитвена сабрања. Хористи су, потом, угостили Преосвећеног Епископа у просторијама ЦО, где су организовали вечеру у славу и част својих небеских заштитника.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Иван Каралић