На празник Света Tри Jерарха, славу Верског добротворног старатељства Епархије тимочке, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом у Старој неготинској цркви Рођења Пресвете Богородице. Епископу су саслуживали свештенослужитељи Епархије тимочке уз појање неготинског црквеног хора. У току Литургије Преосвећени владика одликовао је јереје Новака Бојанића и Вука Јовановића чином протонамесника.

У архипастирској беседи Епископ је честитао двојици свештеника унапређење и пожелео им духовно укрепљење у даљем пастирском раду. Владика је, даље, честитао секретару ВДС-а оцу Вуку Јовановићу славу ове организације и, захваливши се свима који несебично помажу и учествују у хуманитарним акцијама, пожелео: „Нека би Господ као једини Милостив, молитвама Пресвете Богородице и небеских покровитеља Верског добротворног старатељства Епархије тимочке, учинио да могућности за помоћ буду веће а потребе мање“.

Истичући љубав према Богу као предуслов за испуњавање свих заповести Господњих, владика је рекао да је онима који воле Бога радост да живе по заповестима Његовим, па самим тим и да покажу делатну љубав према ближњима.

По завршетку Литургије, Његово Преосвештенство је благословио и преломио славске дарове са оцем Вуком након чега је прослављање празника настављено у просторијама ЦО Неготин уз пригодно послужење за све добротворе и волонтере ВДС-а.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Иван Каралић