У  Зајечару је, 16. фебруара 2017. године, одржана редовна седница Епархијског Управног Одбора и Савета Епархије тимочке. Молитву призива Светога Духа служио је Преосвећени владика Иларион у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице.

Председавао је Епископ Иларион, а у раду су учествовали архијерејски намесници и представници свих градских Црквених општина Епархије тимочке. Редовне теме састанка биле су годишњи извештај рада ЕУО –а о грађевинској делатности и укупном финансијском пословању у претходној години. Савет је након разматрња усвојио све извештаје и донео одлуке о раду и унапређењу црквеног живота у текућој години.

Извештај о раду и делатности епархијског ВДС- а изнео је ђакон Вук Јовановић, секретар овог хуманитарног удружења, излажући планове нових активности за ову годину.

О раду Агенције за поклоничка путовања „Ходочашће“ говорио је Дејан Живковић, управник Агенције, износећи идеје и програм за овогодишња путовања у светиње верника наше Епархије.