Уочи Петровдана, 11. јула 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је велико вечерње у храму посвећеном светим апостолима Петру и Павлу у Мајданпеку. У молитвеном присуству великог броја верника Епископу су саслуживали свештенослужитељи из читаве Епархије.

У беседи након службе, владика Иларион говорио је о светим апостолима Петру и Павлу као првопрестолним апостолима и васељенским учитељима, подсећајући да је Господ изабрао Св. Петра (грч. Петар – камен, стена) да буде камен на ком ће се изградити Црква Божја коју ни врата пакла неће надвладати.

Пожелевши сабраним верницима апостолску љубав, веру и труд у испуњавању Речи Божје, владика Иларион је повео молитвену литију улицама Мајданпека.

Фотографије: Дејан Илић