На Крстовдан, 18. јануара 2016. године, у цркви Свете Тројице у Грљану код Зајечара свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион. Саслуживали су свештеници зајечарског Саборног храма Рођења Пресвете Богородице протојереј Игор Ивковић, архијерејски намесник зајечарски, јереј Немања Тобић, парох зајечарски, протонамесник Ивица Станковић, парох сокобањски, јереј Златко Здравковић, грљански парох  и ћакон Вук Јовановић. Појао је црквени хор овога храма у оснивању, кога чине жене вернице из Грљана. Литургији је присуствовао г. Стефан Занков, председник Скупштине града Зајечара. Данашњи празник сабрао је на молитву вернике овог места, али и најмлађе, ученике веронауке из Основне Школе „Владислав Петковић Дис“, у којој већ годинама успешно предаје веронауку надлежни парох јереј Златко Здравковић.

Након литургије владика је служио чин великог освећења Крстовданске водице. Кропећи верни народ освећеном водом владика Иларион је беседио о данашњем празнику рекавши да смо ушли у прослављање Богојављења, празника када се на реци Јордану јавио Троједини  Бог, Света Тројица. Своју празничну посету Грљану владика Иларион је наставио посетом ОШ „Владислав Петковић Дис“, поводом 174 године од оснивања, где је са свештеницима освештао школске просторије уз срдачан дочек директорке г. Јасмине Фировић и колектива. Освећењу је присуствовао и г. Стефан Занков. За драге госте ученици су припремили приредбу, на којој су се сви подсетили да је ово школска установа са дугом и успешном традицијом. У школи влада дух заједништва и добре слоге у колективу, што је и овом приликом истакнуто. Посебно је наглашена одлична сарадња са Црквом, бившим парохом протојерејем Ивицом Станковићем и садашњим јерејем Златком Здравковићем. У овој школи, тачније у подручном одељењу у селу Прлити, својевремено је радио као учитељ и наш познати песник Владислав Петковић Дис, по коме школа и носи назив.