Празник Светог Саве, 27. јануара 2024. године, свечано је прослављен у храму Светог Георгија у Књажевцу. Литургијско сабрање предводио је протосинђел Захарија уз саслуживање јереја Богдана Томића и Милана Милосављевића, и јерођакона Марка, док су на литургијске прозбе одговарали мешовити и дечји црквени хор. Светој служби присуствовали су и ученици веронауке са својом вероучитељицом Југославом Боснић.

Прослављање Савиндана настављено је у току дана када су књажевачки пароси благосиљали славске дарове у образовним и културним установама.

У Књажевачкој гимназији организована је централна школска академија, а након тога и градска академија у организацији ЦО Књажевац и Општине Књажевац на којој су уручене стипендије најбољим ученицима.

У вечерњем часовима одржан је и Светосавски бал у хотелу „Тимок“.