10385212_682049065183002_857027935_nПоводом 180 година цркве Св. Архангела Михаила, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Јустин, новоизабрани епископ жички, служио је Св. Архијерејску Литургију у Михајловцу код Неготина, уз саслужење свештеника неготинског намесништва и свештеномонаха манастира Буково.

Прослави овог значајног јубилеја у историји михајловачке цркве, присуствовали су мештани и званице, а на овом евхаристијском сабрању певао је хор храма Св. Тројице из Неготина. Његово Преосвештенство Епископ Јустин одликовао је надлежног пароха, протојереја Ђорђа Јокића, правом ношења напрсног крста, за дугогодишњи неуморни рад и залагање на обнови старих и изградњи нових цркава у оквиру свог парохијског и пастирског рада, уз жељу за наставак успешног свештеничког служења у нашој светој цркви, као и пуно радости и благослова у породичној заједници. Беседом благодарности, отац Ђорђо је захвалио Епископу Јустину на одликовању, подсетивши на почетке своје свештеничке службе у овом истом храму у коме данас добија ово највише свештеничко одликовање, уз искрене жеље Владики Јустину за успех на новоизабраној дужности архијереја Епархије жичке. Присутним верницима, по благослову Владике Јустина, беседом се обратио протојереј-ставрофор Ранко Јовић подсетивши на најважније датуме у историји Тимочке епархије.

Након Литургије прослава је настављена уз „многаја љета“ у духу хришћанске заједнице свечаном трпезом за мештане и госте у овом идиличном селу на обали Дунава.

Инфо служба

Фото: Саша Стојкић