У понедељак, 21. фебруара 2022. године, у Зајечару је одржана седница Епархијског савета. Седници је претходила света архијерејска Литургија и Чин призива Светог Духа које је служио Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион.

Седницe је одржана у зајечарској Црквеној општини на којој је усвојен завршни рачун за протеклу годину и буџет за текућу. Такође, поднети су извештаји о раду Шумско-пољопривредног фонда и фонда Верског добротворног старатељства, Одбора за поклоничка путовања Епархије тимочке и Духовно-мисионарског и културног центра Епархије тимочке „Гостопримница“ и предочени су планови рада за наредну годину.

Епископ Иларион је по завршетку заседања изразио благодарност свим присутним члановима Епархијског управног одбора и Епархијског савета на труду и љубави које улажу у обављању поверених им дужности.