Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље, у недељу 4. фебруарa 2024. године, у храму Светог Георгија у Бору. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, игуман манастира Буково, протосинђел Јован, духовник манастира Лешје, бројно свештенство Епархије тимочке и војно свештенство.

Након Великог входа владика је рукоположио ђакона Уроша Живановића у чин презвитера.

Поздравивши све сабране и заблагодаривши им на молитвеном учешћу и присуству, Епископ је честитао новорукоположеном оцу Урошу и рекао: „Сваки пут када Црква добије новог посленика на њиви Господњој, новог свештеника, новог пастира словесног стада Христовог, на Цркву се изнова излива пуноћа благодати Духа Светога“. Подсетивши све на одговорност али и лепоту које свештеничка служба носи са собом, владика је честитао свима овај важан црквени догађај.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: InFocus studio из Бора