Празнична сабрања у храму светог великомученика Георгија у Бору су, ових дана, када се припремамо за Сабрање над сабрањима и Празник над празницима – Васкрсење Господа Исуса Христа, окупила верни народ Божији у великом броју.

На Лазареву суботу – Врбицу , ученици који похађају веронауку су са својим вероучитељима Лелом Скробоњом, Валентином Грујић, Нином Михаелом Ћирић и протом Сашом Степановићем приредили пригодну приредбу у порти борске цркве.

На Велику Среду одслужена је Света Литургија Пређеосвећених Дарова, а увече, уочи Великог четвртка, служена је Света тајна Јелеосвећења. На Велики четвртак, по устаљеном поретку, ујутро је служена Литургија Светог Василија Великог, а увече Бденије са читањем 12 Јеванђеља о Страдањима Христовим.

Преузето: pobedonosac.com