Поводом црквене славе Сабора Српских Просветитеља у селу Мосна надомак Дoњег Милановца Његово Преосвештенство Епископ тимочки Г. Иларион служио је Свету архијерејску Литургију уз саслужење свештенства борско-поречког намесништва. Након литијског опхода владика је преломио славски колач са домаћином г. Мариом Старчевићем.

У својој беседи владика је истакао значај саборовања у Цркви Христовој и подсетио да је Црква мајка свима онима који се осећају православно и црквено. Има данас још оних који су изван цркве и њих ваља привести дому Божијем како би и они и ми осетили пуноћу Духа Светога и заједницу на коју нас је призвао Господ – рекао је Епископ Иларион.

После владикине беседе и дељења нафоре приређено је послужење за све присутне у порти мосњанске цркве.

чтец Дарко Ђорђевић

Фото: Жељко Владић