Слава манастира Свете Тројице код Књажевца торжествено је прослављена светом архијерејском Литургијом у недељу 4. јуна 2023. године. Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су игуман манастира Буково архимандрит Козма, настојатељ манастира Свете Тројице протосинђел Захарија, старешина зајечарске Саборне цркве протојереј Зоран Голубовић, књажевачки парох јереј Милан Милосављевић, архиђакон Илија и јерођакон Марко.

Након Литургије прочитане су коленопреклоне молитве свете Педесетнице, а потом су благосиљани славски дарови које је ове године као домаћин славе принео г. Дарко Станисављевић.

Отац Захарија је затим прочитао имена појединаца посебно заслужних за доградњу и обнову манастирских храмова у Доњој Каменици – г. Зорана Павковића, г. Небојше Иванковића и г. Владимира Крстића, којима је Епископ тимочки уручио Архијерејске похвалнице.

Текст: Дејана Јовановић