Прослављање празника Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, славе храма у Доњем Милановцу, отпочело је дан раније празничним вечерњим богослужењем са петохлебницом и литијом око храма. Вечерњу службу и литију предводио је игуман манастира Буково архимандрит Козма уз молитвено учешће протојереја-ставрофора Зорана Јовића из Епархије сремске, протосинђела Еноха, протојереја Вање Ковачевића, Ивана Милановића, Ивице Станковића и јереја Марка Пајчина.

На дан славе, у среду 22. маја 2024, литургијским сабрањем началствовао је Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион уз саслуживање архимандрита Козме, протојереја-ставрофора Зорана Јовића, протојереја Ивана Милановића и Саше Степановића, архиђакона Илије и ђакона Душана Стојменовића.

Овогодишњи домаћин славе био је председник Општине Мајданпек г. Драган Поповић, а део колач као залог кумства за наредну годину узео је г. Милан Јовановић.

У празничној беседи, владика је посаветовао вернике да се мање препуштају страховима и бригама овога света и да се потруде да следе пут светих људи, да у себи пронађу дубину благодати Божје и Царства небеског који се налазе утиснути у сваком човеку који је икона Божја. Такође, Преосвећени Епископ је верни народ упутио да уточиште траже у Цркви која је новозаветна Нојева барка и која савременог човека чува од потопа и бура овога света.

Фотографије навечерја славе храма у Д. Милановцу:

Фотографије са архијерејске Литургије на славу храма у Д. Милановцу:

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Жељко Владић