Саборни храм Свете Тројице у Неготину прославио је 4. јуна 2017. године храмовну славу на празник Педесетнице – Силаска Светог Духа на Апостоле. Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Ранко Јовић, протојереј Зоран Јовић и ђакон Марко Јокановић. Појао је хор Саборног храма под диригентском управом проф. Светлане Кравченко.

Литургији је присуствовао председник општине г. Владимир Величковић са сарадницима. Свештеници су преломили славски колач са овогодишњим домаћином г. Ненадом Војиновићем директором историјског Архива Неготина, а потом честитали празник и славу свим верницима.

Прослава је настављена пригодним послужењем у порти цркве и свечаним славским ручком у просторијама Црквене Општине.