Слава параклиса манастира Буково – Покров Пресвете Богородице, торжествено је прослављена светом архијерејском Литургијом у суботу, 14. октобра 2023. године. Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Тимочке епархије, док су на литургијске прозбе одговарали чланови зајечарског црквеног хора. Славске дарове принео је домаћин славе г. Душан Вручкић са својом породицом.
Након Литургије Епископ Иларион обратио се сабраним верницима празничном беседом. Тумачећи јеванђелско зачало о сестрама Марти и Марији, владика је подучио вернике да нам оно казује да није довољно да се трудимо у стварима које су од овог света, већ да је најпре потребно да имамо слуха за реч Божју и љубави да је испуњавамо. Његово Преосвештенство је потом пренео благослове из Свете земље из које се недавно вратио.
Након тога, прослављање празника настављено је за славском трпезом у манастирског конаку.

Навечерје празника:

Архијерејска Литургија: