У петак 22. септембра 2023, на дан када Црква прославља Свете праведне богородитеље Јоакима и Ану, храм у Орешцу недалеко од Књажевца, прославио је своји славу. Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење јереја Богдана Томића и Милана Милосављевића и архиђакона Илије (Јовановића).

Владика Иларион је сабраном народу Божјем беседио о празнику, али и о односу верних према Богу, закључивши своје обраћање речима: „Радујем се што сам данас са вама, што има доста деце, и нека би Господ дао да се број људи у овом благословеном селу, одакле су многи знаменити људи, умножава. Да се у овом храму утврђујете на прави начин, не само да будете као воштане фигуре овде присутни неразумевајући ништа сем тога да се то тако ваља да будете на храмовни празник у цркви – него да будете истинити служитељи Цара небеског“.

Овогодишњи колачар је био Тихомир Драгићевић а част да наредне године буде колачар припала је г. Зорану Ранђеловићу.