На дан када наша Црква слави светог пророка Илију, у Бољевцу је молитвено и свечано прослављена храмовна и градска слава.

Свету Литургију служили су месни пароси, протојереј Дејан Миливојевић и протонамесник Ристибор Стевић. Већи број верног народа и деце приступио је Светом Причешћу. Отац Дејан се многобројном верном народу и представницима градске власти обратио пригодном беседом о величини и значају Светог пророка Илије, као и његовој потпуној ревности и преданости Господу.

Након Свете Литургије и трократног опхода око храма пререзан је славски колач и освећено славско жито. После молитвеног славља колачар господин Часлав Усковић  из Бољевца са својом породицом приредили су послужење за вернике. Колачари за наредну годину су продица Илић из Бољевца.

И у просторијама општине Бољевац часни оци су пререзали славски колач. Овогодишњи домаћин био је господин Жанко Видаковић, а домаћин за следећу годину је Звонко Марковић.

протонамесник Ристибор Стевић

Фото: Млађан Живановић