У Недељу 37. по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско сабрање у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали протојереји Томислав Станковић и Зоран Голубовић, протонамесници Марко Радосављевић, Марко Пајчин и Драган Блинџов, и архиђакон Илија, док је појао црквени хор.

Након читања одељака из Јеванђеља о покајаном царинику Захеју, јеванђелске речи тумачио је отац Марко Пајчин.

Након Литургије, сабраном народу обратио се и владика Иларион поручивши: „Благодарност Господу је увек најкориснија ствар коју човек може да има у свом духовном животу. Тим благодарењем ћемо се утврђивати у вери и поверењу да је Божји план за нас најкориснији, иако можда не увек и најпријатније“.

Текст: Дејана Јовановић