Светим евхаристијским сабрањем у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару 20. јануара 2016. године, на празник Сабора светог Јована Крститеља, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион прославио је своју крсну славу. Светом архијерејском литургијом началствовао је Преосвећени владика Иларион уз саслужење Епископа белоградчишког г. Поликарпа и архимандрита Исака, Ефтимија и Самуила из Видинске митрополије БПЦ, протосинђела Стефана (Спасића), сабрата манастира Буково, свештенослужитеља зајечарског храма и ђакона Дејана Соколова из браничевске Епархије. На литургији је певао хор Саборног храма под управом диригента Наташе Јовановић.
Епископ Поликарп је благословио и преломио славски колач са свечарем владиком Иларионом, коме је честитао славу и пренео поздраве Високопреосвећеног митрополита видинског г. Дометијана.
У поздравној беседи владика Иларион се срдачно обратио гостима из Бугарске Православне Цркве и захвалио на доласку и показаној тиме братској љубави. Честитајући свим верницима данашњи празник, нарочито онима који светог Јована прослављају као своју крсну славу, владика је подсетио да је потребно да живимо у хришћанском духу и истини, а никако у поделама и осуђивању. Овоме свету је потребан мир, а ми смо позвани да понесемо крст попут светог Јована и да кроз духовну борбу овде на земљи задобијемо часни крст и смирење како нас је Господ свестрадални поучио. Свети Јован је својим животом и страдањем прославио Господа. Нека нас Господ обдари добрим здрављем и да наше молитве и мисли буду уздигнуте ка небесима, јер Царство Божије започиње овде на земљи у Светој Цркви – рекао је владика Иларион.
Након свете литургије у просторијама ЦО Зајечар приређено је славско послужење за вернике и пријем у владичанском двору за званице. У вечерњим сатима гости владике Илариона били су Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин и други гости из културног, политичког и јавног живота Епархије тимочке.