DSC_0571Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је на Богојављење 19. јануара 2016. године, свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, уз саслужење свештеника овог храма. Значај данашњег празника сабрао је велики број зајечараца у Саборној цркви, којима је о овом великом и чудесном дану беседио јереј Новак Бојанић.

Након богослужења, Епископ Иларион је испред храма освештао Богојављенску воду и обратио се многобројним верницима рекавши да данас прослављамо крштење Господа Исуса Христа на реци Јордану и чудесно јављање Тројичног Бога. На овај дан откривена нам је тајна Тројединог Бога у кога верујемо и тиме је доказано да наша вера није празнословље, философски систем или просте приче већ је то вера Богом откривена и дата људима, рекао је владика.