Берба окупила велики број берача из земље и дијаспоре

Јесења берба грожђа у виноградима манастира Буково и ове године је прерасла у сабор поштовалаца ове светиње и неготинског виногорја.

Дани бербе окупили су близу педесет берача из наше и других Епархија. Сви они који су имали жељу да учествују, били су радо примљени, чиме су дали свој допринос манастиру у производњи врхунских вина и неговању традиције виноградарства у овоме крају.

Иако не лак посао, уз добро расположење и благослов игумана Козме и братије, сви берачи међу којима су били свештеници, верници, чланови удружења Дијаспора источне Србије и бројни пријатељи манастира, у братском окружљењу и атмосфери и овога пута су помогли нашој светој обитељи.

Захваљујемо свима који су својим несебичним трудом и љубављу учинили да се успешно приведе крају берба 2018. надајући се уз Божију помоћ добрим винима.

Преузето: Манастир Буково