На празник Светог архангела Михаила – Аранђеловдан, у понедељак 21. новембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Суводол. Епископу су саслуживали протосинђел Симеон и архиђакон Илија.

Након читања Јеванђеља, Епископ је честитао присутнима празник а мати Херувими имендан.

У архипастирској беседи, владика Иларион тумачио је прочитани јеванђелски одељак истичући као поуку да хришћани треба да буду послушни пре свега Богу, али и апостолима, учењу Цркве, епископима, свештеницима и сваком оном кога нам је Господ дао ради стицања врлине.

Говорећи о послушности као врхунској врлини на којој је установљена читава Црква, Преосвећени Епископ је закључио – Кроз послушност и једино кроз њу се добија највећа врлина – смирење. Онај ко је кротак и смирен срцем њега Господ благосиља са две руке, како је говорио Преподобни старац Пајсије Светогорац.