О светом цару Константину и царици Јелени Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион је служио свету архијерејску Литургију у доњомилановачком селу Клокочевац, у цркви која је посвећена поменутим светима.
Епископу су саслуживали протојереј Иван Милановић, надлежни парох, парох јошанички протонамесник Душан Динић и јерођакон Илија, сабрат манастира Буково. Да Литургија буде торжествена постарали су се чтец Дарко Ђорђевић и господин Миодраг Мајкић. Владика је овом приликом причестио велики број деце и мештана Клокочевца.
После беседе Епископа Илариона о животу и значају светих Константина и Јелене у којој се осврнуо на потребу да се уређивање клокочевачке цркве приведе крају и да се у њој чешће сабира верни народ, приступило се ломљењу славског колача. Колачар црквене славе господин Њагојевић са породицом је предао део колача породици Јовић којој је припала част да догодине буду колачари.
У порти клокочевачке цркве настављена је прослава празника уз културно-уметнички програм који су припремили најмлађи мештани овог села.
Дејан Д. Живковић