На трећи дан Васкрса, у уторак 18. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Васкрсења Христовог у Србову. Епископу су саслуживали протојереји-ставрофори Ранко Алексић и Благоје Томић, протонамесник Марјан Керчуљ и архиђакон Илија.

Славске дарове принео је овогодишњи домаћин славе г. Душан Лаудановић, док ће наредне године ту част имати г. Боривоје Станковић.

У архипастирској беседи, владика је пожелео житељима Србова срећан и благословен празник и, тумачећи свето Јеванђеље, истакао – Онда када желимо да сусретнемо Господа, када се трудимо да држимо Његове заповести, када се трудимо за Његову Цркву и и њој се молимо на светим богослужењима, када поштујемо Његове свете апостоле а преко и после њих епископе о свештенослужитеље, онда нам се Господ јавља. Његово Преосвештенство је даље нагласио да нас Господ ни на шта од тога не присиљава, већ нас као Бог љубави чека да му својевољно приђемо.

Текст: Дејана Јовановић