Трећег дана Васкрса, 18. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је Чин освећења звона у храму Светих апостола Петра и Павла у Кобишници за капелу посвећеној Сабору светих апостола на гробљу у овом неготинском селу. Епископу су саслуживали архијерејски намесник неготински протонамесник Марјан Керчуљ, протојереј-ставрофор Трандафир Јанковић, јереј Милан Јанковић и архиђакон Илија.

Епископ је потом изразио радост због сабрања у Цркви Христовој истичући је као једино право место окупљања људи у љубави, без обзира на њихове међусобне различитости у ставовима и другим опредељењима. Такође, владика је заблагодарио дародавцима новог звона – породици г. Најдана Фуртунића, пожелевши им благослов Господњи и свако добро.

Текст: Дејана Јовановић