У уторак 18. јула 2023. године, на празник Преподобног Атанасија Атонског и Св. Сергија Радоњешког, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион обавио је у бољевачком селу Савинцу молитвени чин освећења земљишта и постављања Часног крста на месту на ком ће почети радови на изградњи новог храма посвећеног Св. великомученику Прокопију.

Том приликом владика је изразио радост због чињенице да се на подручју Епархије тимочке обнављају постојећи и граде нови храмови, истичући при том да су управо наши свети храмови места нашег сабрања, међусобног помирења, узношења заједничких молитви Богу и светитељима Божјим за наше свакодневне духовне или материјалне потребе.

У присуству челника општине Бољевац и верног народа, Епископу су саслуживали игуман манастира Буково архимандрит Козма, протојереј Дејан Миливојевић, протонамесник Немања Тобић, јереј Милан Милановић и архиђакон Илија.