Прослављајући  празник светог оца нашег Саве првог Архиепископа српског, у Књажевцу је 26. јануара 2018. године уочи Савиндана одржана Светосавска Академија на којој је беседио Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион. Академију је организовала Музичка школа „ Предраг Милошевић“ из Књажевца.

На празник Светога Саве 27. јануара, Преосвећени владика Иларион началствовао је светом архијерејском литургијом у храму светог Георгија у Књажевцу. Епископу су саслуживали старешина храма протојереј Синиша Ђорђевић, протојереј Томислав Петковић и протојереј Перица Божуновић. Појао је хор „Свети Стефан Дечански“ под управом проф. Мартине Милошевић.

Литургији су присуствовали председник општине г. Милан Ђокић и председник СО Књажевац г. Миодраг Ивковић.

Поводом прославе Савиндана као школске славе, из свих књажевачких школа наставници и ученици донели су у цркву славске колаче. Уприличен је и рецитаторски Светосавски програм који су извели ученици Основних школа „Вук Караџић“ и „ Димитрије Тодоровић Каплар“. Свој присутној деци уручени су поклон пакетићи, који су обезбеђени захваљујући Верском добротворном старатељству Архиепископије београдско-карловачке и Епархије тимочке, парохији Црквене Општине у Келну, СО Књажевац и свештенству и одборницима цркве светог Георгија.

Свечано је било и у Музичкој школи „Предраг Милошевић“, чији је гост на данашњи празник био Епископ Иларион, који је освештао школске радне просторије. Потом је присуствовао отварању 27. Дечјег ликовног салона „Свети Сава“ у Завичајном музеју Књажевца.

Фото: Игор Здравковић и Небојша Стојковић